12-daagse begeleide rondreis Peru | 16 t/m 27 mei | Lima – Heilige Vallei – Machu Picchu – Cusco | geschikt voor rolstoelgebruikers
Droomt u ervan om ooit Machu Picchu te zien en kennis te maken met het mysterieuze rijk van de Inca’s? In 2027 willen we met Reisburo Vakantie & Zorg een heel bijzondere reis gaan maken: een rolstoeltoegankelijke rondreis door Peru.
Peru is een land vol indrukwekkende contrasten. We beginnen in Lima, aan de kust van de Stille Oceaan, en reizen daarna naar het indrukwekkende landschap van de Andes. We ontdekken de Heilige Vallei van de Inca’s, zien kleurrijke markten en eeuwenoude ruïnes en maken kennis met de lokale bevolking en de Peruaanse cultuur. Natuurlijk ontbreekt ook Cusco, de voormalige hoofdstad van het Incarijk, niet.
Het hoogtepunt van de reis is voor velen ongetwijfeld Machu Picchu. Alleen de reis ernaartoe is al bijzonder: vanuit de Heilige Vallei rijden we met de panoramische Vistadome-trein door het Andeslandschap naar Aguas Calientes. Daar bezoeken we samen met een gids de beroemde Incastad, spectaculair gelegen tussen de bergen.
En juist dát maakt deze reis zo bijzonder: ook wanneer u gebruikmaakt van een rolstoel, willen we u de mogelijkheid geven om deze bijzondere bestemming te ontdekken. Er wordt gewerkt met rolstoeltoegankelijke hotelkamers, aangepaste transfers en aangepaste excursies. Daarnaast reist er Nederlandstalige begeleiding mee vanaf Amsterdam.
Peru is een bestemming die u niet iedere dag tegenkomt in ons reisaanbod. Tijdens deze rondreis combineren we bekende hoogtepunten met voldoende tijd om van de omgeving te genieten.
We beginnen in Lima, waar we onder andere het historische centrum en verschillende wijken langs de kust ontdekken. Daarna vliegen we naar Cusco en reizen we verder naar de Heilige Vallei. Hier maken we kennis met het landschap, de bevolking en de geschiedenis van de Inca’s.
Een absoluut hoogtepunt wordt ons bezoek aan Machu Picchu. Vanuit de Heilige Vallei reizen we met de panoramische Vistadome-trein naar Aguas Calientes. Vervolgens bezoeken we samen met een gids de beroemde Incastad tussen de bergen.
Een rondreis door Peru met een rolstoel vraagt om een goede voorbereiding. Daarom wordt tijdens deze reis rekening gehouden met de toegankelijkheid van het vervoer, de overnachtingen en de excursies.
Volgens het voorlopige programma maken we gebruik van rolstoeltoegankelijke hotelkamers, aangepaste transfers en aangepaste excursies. Ook reist er Nederlandstalige begeleiding mee vanaf Amsterdam.
Omdat Peru en met name de Andes bijzondere omstandigheden kennen, bekijken we vooraf per reiziger of deze reis passend is. Zodra alle praktische informatie definitief is, vindt u hierover meer informatie op deze pagina.
Let op: deze reis is op dit moment nog in voorbereiding. De definitieve prijs en enkele praktische details zijn nog niet bekend. U kunt nu al uw belangstelling aan ons doorgeven.
Tijdens deze rondreis staat er veel moois op het programma. Zo bezoeken we onder andere:
Ook maken we kennis met het leven in de Andes. In de landelijke gemeenschap Amaru zien we bijvoorbeeld hoe traditioneel textiel wordt gemaakt en lunchen we bij een lokale familie.
Tijdens onze rondreis verblijven we op drie verschillende plekken: in Lima, de Heilige Vallei en Cusco. We kiezen comfortabele hotels die een goede uitvalsbasis vormen voor ons programma. Voor onze groep worden rolstoeltoegankelijke kamers voorzien. De definitieve kamerindeling en toegankelijkheidsdetails worden voor vertrek zorgvuldig afgestemd.
In Lima verblijven we in het moderne Courtyard by Marriott Lima Miraflores, midden in de populaire wijk Miraflores. Vanuit het hotel zijn winkels, restaurants en verschillende bezienswaardigheden van Lima goed bereikbaar. De boulevard langs de Stille Oceaan ligt eveneens in deze wijk.
De kamers zijn modern en comfortabel ingericht en het hotel beschikt onder andere over een restaurant, fitnessruimte en liften. Voor onze doelgroep is vooral belangrijk dat het hotel rolstoeltoegankelijke kamers met een inrijdbare douche aanbiedt. Ook de hoofdingang en het restaurant zijn volgens Marriott toegankelijk.
Een heel andere sfeer vinden we in het Sonesta Posadas del Inca Sacred Valley – Yucay. Dit bijzondere hotel ligt in Yucay, midden in de Heilige Vallei van de Inca’s, op ongeveer vijf minuten van Urubamba.
Het hotel is gevestigd in een voormalig 18e-eeuws klooster en heeft zijn koloniale karakter behouden. Rondom liggen mooie tuinen en op de achtergrond zien we de bergen van de Andes. Juist doordat we hier meerdere nachten verblijven, vormt het een sfeervolle en rustige uitvalsbasis voor onze bezoeken aan onder andere Moray, Maras, Pisac, Ollantaytambo en Machu Picchu. Het hotel beschikt over restaurants en wifi.
In Cusco verblijven we volgens het voorlopige programma in La Paccha Affiliated by Meliá. Vanuit hier ontdekken we de voormalige hoofdstad van het Incarijk, met haar bijzondere combinatie van Inca-erfgoed, koloniale gebouwen, pleinen en kleurrijke straten.
Na onze excursies is het hotel een comfortabele plek om uit te rusten en tijdens de vrije dag hebben we alle gelegenheid om Cusco in een rustig tempo verder te ontdekken.
Goed om te weten: de genoemde hotels zijn op dit moment de voorgestelde accommodaties. Mocht hierin nog iets veranderen, dan verblijven we in een gelijkwaardig hotel. De definitieve informatie over de aangepaste kamers en voorzieningen voor rolstoelgebruikers volgt zodra alle reserveringen en details zijn bevestigd.
Deze bijzondere rolstoeltoegankelijke rondreis Peru is bedoeld voor reizigers met een lichamelijke beperking die graag verder weg willen reizen en Peru met begeleiding willen ontdekken. Ook wanneer u gebruikmaakt van een rolstoel kan deze reis mogelijk geschikt voor u zijn.
Vanwege de hoogte, de afstanden en de aard van deze rondreis bespreken we vóór de definitieve boeking graag persoonlijk wat u nodig heeft en of de reis bij u past.
De voorbereidingen voor deze reis zijn nog in volle gang. De definitieve reissom en enkele onderdelen van het programma zijn daarom nog niet bekend.
Wilt u graag mee of wilt u als eerste bericht ontvangen zodra de reis boekbaar is? Laat dan vrijblijvend uw gegevens achter. U zit daarmee nog nergens aan vast. Zodra de prijs en alle praktische informatie bekend zijn, nemen wij contact met u op.
Nog heel even geduld…
We leggen momenteel de laatste details van deze bijzondere reis vast. De reissom en aanvullende informatie volgen zo snel mogelijk.
Lichte zorg: € ,- p.p.
Toeslag duwhulp:
Reisgenoot zonder zorg: € ,- p.p
Toeslag eenpersoonskamer: € ,-
Beschikbaarheid:
Minimale deelname: 4 reizigers.
Inclusief: 11 overnachtingen in een tweepersoonskamer bij verschillende hotels tijdens de reis o.b.v. logies/ontbijt, maaltijden volgens programma, excursies volgens programma, bedlinnen, handdoeken, internationale vluchten o.b.v. Economy class, binnenlandse vlucht Cusco-Lima, assistentie op de luchthaven, luchthaventransfers in Peru, Engelstalige lokale gids waar nodig bagagevervoer (1 stuk, max. 23kg), zorg en begeleiding, fotoboek.
Exclusief: Niet genoemde maaltijden, drankjes en consumpties, reis- en annuleringsverzekering, toeristenbelasting, vervoer naar en van Schiphol Airport, stoelreservering in het vliegtuig, fooien, bijdrage GGTO/SGR (€ 9,- p.p.), bijdrage Calamiteitenfonds (€ 2,50), reserveringskosten (€ 39,50).
Reisdocument: Geldig Paspoort. Uw Nederlandse paspoort moet nog minimaal 6 maanden geldig zijn op het moment van aankomst in Peru.
Visum: Voor Peru heb je geen visum nodig als je korter dan 90 dagen als toerist in Peru blijft. Wel moet u zich voor aankomst digitaal registreren op de website van de Peruaanse Migratiedienst.
Reisadvies: Kijk voor actuele reisadviezen op Nederland Wereldwijd.
Vaccinaties: In Peru heb je geen verplichte vaccinaties nodig. Kijk voor het actuele advies op Thuisvaccinatie.nl
Opstapplaatsen: Schiphol Airport.
Belangrijke informatie:
– Dit is een begeleide reis, we kunnen hierbij enkel lichte zorg bieden.
– Je ontmoet het begeleidingsteam bij Airport Schiphol.
– Er reizen max. 4 begeleiders mee.
– We kunnen max. 1 rolstoel vastzetten in de bus.
– Deze reis wordt gezamenlijk met WeTravel2 uit België georganiseerd. Er reizen ook Belgische reizigers mee.
– De reis wordt uitgevoerd onder verantwoordelijkheid van Buitengewoon Reizen B.V.